Vinohradnícko remeselnícky trh v Pukanci

Pukanec nadväzuje na dávnu – nedávnu tradíciu vinárskeho a remeselníckeho mesta. Pukanskí vinohradníci a remeselníci organizujú pre vás VINOHRADNÍCKO REMESELNÍCKY TRH, ktorý sa koná každý mesiac počas jari, leta a skorej jesene v historickom centre obce neďaleko mestských hradieb ako aj v blízkosti národných kultúrnych pamiatok ako historická budova mestskej radnice, kostol sv. Mikuláša alebo kostol ECAV v Pukanci, je toho oveľa viac.

FB EVENT PODUJATIA (vždy aktuálne info)

Otvorená bude pre Vás Expozícia pukanskej histórie, kde sa zoznámite s históriou remeselníkov v Pukanci a zároveň môžete so Samuelom Šikeťom precestovať celý svet.

Budete mať možnosť spoznávať obec Pukanec a jej históriu na viacerých náučných a turistických chodníkoch.

Neváhajte vyťažiť čo najviac z vašej návštevy a objavujte aj okolie obce Pukanec. Pukanec sa nachádza do pol hodiny cesty autom od Levíc a levického hradného areálu, v susednej obci Bohunice nájdete technickú pamiatku Vodný mlyn s malou expozíciou tradičnej ľudovej kultúry a bývania alebo v neďalekej obci Bátovce môžete navštíviť v doobedňajších hodinách Gazdovský trh na Gazdovskom dvore na historickom námestí v centre obce, kde sa môžete rozhodnúť absolvovať náučný chodník „Okolo mesta kráľovien“.

Spolok vinohradníkov a vinárov v Pukanci – Ľochári pripravuje Vinohradnícko-remeselnícky trh v Pukanci. Spoznávajte vína z najvyššie položených viníc, presvedčte sa o kumšte ľudových remeselníkov a dozviete sa zaujímavosti z bohatej histórie bývalého slobodného kráľovského banského mesta Pukanec.

Viac informácii nájdete na 

vinaripukanec.sk