Prvý augustový víkend v Regióne Tekov

posted in: Aktuality | 0

Prvý augustový víkend u nás v Tekove bude plný rozmanitých podujatí a aktivít. Bude si z čoho vyberať. Každá veková skupina si príde na svoje. V sobotu od rána ôsmej hodiny otvorí svoje brány „Mesto kráľovien“ Bátovce, aby vás privítalo na svojom tradičnom Bátovskom jarmoku a Gazdovskom trhu zároveň. Budete mať šancu ochutnať tradičnú lokálnu gastronómiu, degustovať vínka v historickej pivnici na Gazdovskom dvore a oddýchnuť si pri príjemnom sprievodnom programe.

V neďalekých Brhlovciach si prídu na svoje milovníci traktorov na už siedmom ročníku „Traktor show“. Začiatok podujatia je na pláne odštartovaním Spanilej jazdy traktorov o 10:00 v obci Brhlovce, resp. na neďalekom dobre vyznačenom priestranstve programom zahájenia podujatia o 11:30. Podujatie je „family friendly“ a všetci si prídu na svoje aj počas rôznorodého sprievodného programu.

Ďalším v rade podujatí bude jedinečný Slovenský pohár v skateboardingu v novovybudovanom areáli „Park Pohybu“ na sídlisku Vinohrady v meste Levice, kde sa predstaví špička jazdenia na skateboardoch. Celodenné podujatie bude odštartované už od 10:00 a potrvá do 18:00.

No a na záver vás všetkých „rockovo“ naladených, ale aj pop milujúcich priaznivcov „živej“ hudby, pozývame do Lodenice v Kalnej nad Hronom, kde bude o šiestej odpálený štart rockového festivalu HRONFEST. Koncerty si budete môcť vychutnať v príjemnom pohronskom prostredí v super atmoške.

Toto je nadchádzajúci víkend v Tekove. Veríme, že si vyberiete svoje podujatie a prídete ku nám „Objavovať ešte neobjavené! Objavujte Región Tekov!