Zaujal vás na prechádzke Tekovom zaujímavý vzor na staršom dome alebo viničnom domčeku. Natrafili ste na pekný vzor vyšitý na kroji doma v skrini alebo u vašich starých rodičov? Dostal sa vám do ruky nástroj s pekným vyrezaným vzorom? Neváhajte a odfoťte si ho! A ak nám ho pošlete, môžete vyhrať v našej súťaži.

Spolu s kreatívnou dielňou „Do dielne“  si vás dovoľujeme informovať, že sa hľadá najkrajší a najautentickejší vzor z Tekovského regiónu. Napríklad ten čilejkársky, ktorý sa pýši tými najkrajšími a najzdobenejšími krojmi z celého Slovenska.

Tekov sa ale môže pochváliť, a sme na to patrične aj hrdí, svojou rozmanitosťou a tak aj rôznorodosťou folklóru a vzorov, ktoré sa tradične používali na zdobenie oblečenia, nástrojov, domov a chyžiek, hajlokov alebo ľochov.

Nájsť a vybrať ten najkrajší vzor nie je jednoduché, preto sa obraciame na vás všetkých, ktorí sa venujete téme folklóru a regionálnej kultúre, ale aj nevenujete a ste len nadšencami regionálnej tradície a myslíte si, že ste zahliadli krásny vzor na výšivke, na okenici domu, či chyžky. Prosíme vás, našich fanúšikov a krajanov aby ste nám pomohli v tomto hľadaní.

Zámerom je vyhľadať vzor, ktorý sa bude používať na zdobenie regionálnych výrobkov a stane sa novou témou pre drevo spracovávajúce dielne, debnárstva alebo hrnčiarstva. Určite sa nájdený vzor pretransformuje aj do propagácie tak unikátneho regiónu ako je ním Tekov.

Vašou úlohou bude nájsť a podeliť sa s nami so vzorom, ktorý je podľa vás ten NAJ alebo sa vám len páči a touto aktivitou ho znova oživíme. Stačí ak ho buď odfotíte alebo prekreslíte z časti odevu, náčinia, priedomia, hajloku či iných miest a podelíte sa s ním v komentári pod príspevkom na sociálnej sieti, kde sme spustili prezentačnú kampaň.

Vyhrať môžete ceny v hodnote 89€, stačí ak sa zapojíte do súťaže uverejnením fotky alebo obrázku vzoru alebo zahlasujete za podľa vás najkrajší vzor.

Víťazný vzor bude vybraný na základe vašich hlasov a autor víťazného vzoru získa kurz rezbárčiny od Kreatívnej dielne „Do dielne“.

Pre jedného z hlasujúcich máme pripravený darčekový balík s regionálnymi produktami priamo z „Kraja moruše čiernej“. Určite vás poteší a podporí vašu imunitu v tejto nepríjemnej dobe.

Hlasovanie zastavujeme 30.11 o 10:00.