Levické putovanie za vínom 2019

Región Tekov, oblasť pod stratovulkánom Sitno, oblasť ktorá zahŕňa tri vinohradnícke rajóny (tekovský, pukanecký a želiezovský), skrýva veľa pokladov, ktoré stále čakajú na svoje objavenie.
Objavovať náš región, v posledných rokoch oveľa výraznejšie, pomáha aktivita vinárov, ktorí svojou oddanosťou svojej vinici, svojmu honu a svojej pôde prezentujú nás všetkých nielen na Slovensku, ale aj na zahraničnej pôde. Vzbudzujú záujem u milovníkov vína navštíviť náš región.
Význam prepojenosti marketingu svojich produktov s regiónom, z ktorého pochádzajú, naberá stále viac a viac na dôležitosti. Ľudia sa chcú baviť, degustovať a objavovať chute regiónu.
Neváhajte a „Objavujte ešte neobjavené“, objavujte chute z Regiónu Tekov počas „Levického putovania za vínom na hrade“. Každoročne vám spolok Terroir Tekov predstavuje svoje chute v podobe vín, v dnešnej dobe už aj nevín (podľa niektorých úradov na Slovensku) aj napríklad v podobe prirodzene bublinkavých PET-NAT vín (z francúzkeho Pétillant-Naturel) alebo oranžových vín, ktoré prirodzene a vierohodne vyjadrujú svoj pôvod v chuti a vzhľade. Čo vy na to, je to lákavé a vy nesmiete vynechať túto príležitosť.
 
Podujatie finančne podporila okrem iných:
a