Levický jarmok 2019

Tradičný Levický jarmok, prezentácia lokálnej gastronómie, remeselníckych produktov a príjemný program počas celého víkendu sa bude konať v centre mesta Levice od 17. do 20. októbra 2019.

Pôvodný Martinský jarmok, ktorý sa zachoval z pôvodných niekoľkých jarmokov v Leviciach mal výhodu, že sa konal ako posledný z veľkých jarmokov v okolí no nevýhodu, že už bola väčšinou veľká „martinská“ zima, bežná v neskorej jeseni. Jarmok sa v súčasnosti koná v skoršom termíne, aby si na svoje prišli aj milovníci a majitelia zábavných atrakcií.
Levičanov a návštevníkov mesta priťahuje výnimočná atmosféra, špecifická pre každý jarmok. Stretávajú sa tu priatelia, rodiny, je to príležitosť, na ktorej sa utužujú pracovné kolektívy. Levický jarmok je pre všetkých Levičanov niečím posvätným. Spájajú sa s ním spomienky na detstvo, dni konania jarmoku sú dňami veľkého sťahovania Levičanov z celého Slovenska, ba i zo sveta. Prichádzajú domov so svojimi novými priateľmi či partnermi, aby im predstavili svoj jarmok.
S jarmokom v meste Levice sa neoddeliteľne spája aj tradícia predaja vykŕmených husí, husacích štvrtiek a husacích pečienok. Dozaista vám ponúkne nejeden stánok na tradičnej uličke s občerstvením husacinu, ktorá svojou vôňou pripomenie bohatú históriu predaja slávnej husaciny a husacích štvrtiek v meste Levice.

Novinkou na jarmoku počas sobotňajšieho dňa je možnosť navštíviť vinárstvo Víno Levice, kde budete mať možnosť prehliadnuť si historické panské Schoellerove pivnice a degustovať vína z produkcie spoločnosti. Určite nevynechajte túto možnosť. Vašu návštevu spríjemní aj sprievodný program, ktorý si pre vás pripravilo vinárstvo.