Objavuj ešte neobjavené s lokálnym sprievodcom

Objavujte ešte neobjavené v Regióne Tekov s lokálnym sprievodcom. Ponúkame vám možnosť  spoznávať najzaujímavejšie miesta a ich príbehy v našom regióne priamo so sprievodom lokálneho zanietenca, ktorý vám otvorí dvierka do zaujímavostí cieľového miesta. Spoznajte históriu, navštívte pamiatky, ochutnajte región. To všetko počas organizovaného sprievodcovského programu na viacerých miestach počas leta, stačí len sledovať udalosť na sociálnych sieťach a prísť na čas. Začíname presne a s akýmkoľvek počtom záujemcov.

16.7.2022 (sobota) Brhlovce – Skalné obydlia a Baroko v Brhlovciach v sprievode lokálnych sprievodcov

Sprievodcovia

Ján Záborský – Anton Körmendi, kremnický richtár a banský majster a šľachtic z Brhloviec a Ikrényu a jeho neskorobarokový kaštieľ

Monika Stanková –  Barokové maľby od známeho maliara Antona Schmidta v Brhlovskom kostole Sedembolestnej Panny Márie.

Zdenko Zeman– Expozícia Ľudového bývania a histórie kamenárstva v Brhlovciach

Miro Sedlák – Skalné obydlia. História a súčasnosť.

štart 15:00

Prehliadka a predstavenie pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry „Šurda“ v obci Brhlovce. Objavíte a spoznáte pravý príbeh vzniku Skalných obydlí v historických súvislostiach. Spoznáte nepoznané hodnotné historické pamiatky v obci a spoznáte ľudí, ktorí do dnes využívajú unikátne priestory obydlí a ochutnáte ako chutí práca domácich.

Miestny sprievodcovia z Brhloviec Vám odhalia krásu „Brhlovského baroka“, prevedú Vás skalnými obydliami a ako bonus si budete môcť vychutnať „Levanduľovú záhradu“. Počas celého dňa bude otvorené levanduľové pole za Brhlovcami, kde si budete môcť zakúpiť výrobky z Levandule. Na záver programu si  vychutnáte víno z Pivnice BRHLOVCE a miestne špeciality z Nového dvora.

Miesto stretnutia:

Brhlovský kaštieľ, Horné Brhlovce 26

Sleduj FB UDALOSŤ

23.7.2022 (sobota) Bátovce- Pamätihodnosti a  prírodné jedinečnosti na chodníku okolo „Mesta kráľovien“

sprievod Miroslav Ďurček

štart 11:30

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu a prehliadke pamiatkovej zóny obce Bátovce, kde sa nachádza viacero národných kultúrnych pamiatok ako aj obecným jedinečnostiam a prírodných unikátov.  Dozaista ochutnáte aj ako chutia príbehy späté s Mestom Kráľovien. Návštevníci, ktorí sa pridajú k skupinke počas sprievodu, predstavíme „Mesto kráľovien“ z populárneho náučného chodníka „Okolo Mesta Kráľovien“. A ak ste ešte nespoznali „Slovenský čínsky múr“ tak budete mať na to skvelú príležitosť.

Miesto stretnutia:

Súsošie svätej Trojice na námestí v centre Bátoviec

Sleduj FB UDALOSŤ

 

27.7.2022 (streda) Želiezovce – Pamätihodnosti a osobnosti mesta 

sprievod Pavel Polka

štart 16:00

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu histórii mesta Želiezovce, predstavenie najdôležitejších míľnikov v príbehu a rozvoji mesta a predstavenie historických pamätihodností mesta. Dozaista ochutnáte aj ako chutia príbehy späté s mestom Franza Schuberta.

Miesto stretnutia:

Mestské múzeum Želiezovce, Schubertova 223, Želiezovce

Sleduj FB UDALOSŤ

6.8.2022 (sobota) Bátovce- Pamätihodnosti bývalého slobodného kráľovského mestečka 

sprievod Danica Ráchelová

štart 10:00

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu a prehliadke pamiatkovej zóny obce Bátovce, kde sa nachádza viacero národných kultúrnych pamiatok.  Neváhajte a objavujte príbehy späté s Mestom Kráľovien.

Miesto stretnutia:

Súsošie svätej Trojice na námestí v centre Bátoviec

Sleduj FB UDALOSŤ

11.9. 2022 (nedeľa) Levice– Sakrálne pamiatky mesta Levice

sprievod Ladislav Vincze

štart 15:00

Prehliadka sakrálnych pamiatok v centre mesta Levice s pracovníkom štátneho archívu, čo znamená, že každý kto sa zúčastní tejto unikátnej prehliadky, zistí o mnoho viac zaujímavostí o vývoji historických cirkví v meste. Môžete sa tešiť na objavovanie a prezentáciu nie bežne dostupných miest.

Miesto stretnutia:

Farský kostol sv. Michala archanjela, ulica Sv. Michala 30

Sleduj FB UDALOSŤ

September 2022 Pukanec – História bývalého slobodného kráľovského baníckeho mestečka

sprievod Mária Gembešová

Prehliadku pre vás pripravujeme.

Levice – Horšianska dolina

sprievod Vladimír Smetana

Prehliadka a predstavenie unikátnej chránenej prírodnej rezervácie neďaleko mesta Levice. Počas sprievodu sa dozviete podrobnosti o tajomnej a neobjavenej Horšianskej doline, zaujímavosti, o ktorých ste nevedeli a ešte niečo navyše. Príjemná prechádzka nedotknutou prírodou vám poskytne aj skvelý zážitok a relax.

Prehliadku pre vás pripravujeme.