Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Potulky prírodou – na jeleňom chodníku

12. 5. 2021 - 3. 10. 2021

Tekovské múzeum v Leviciach a  Kristína Holková vás srdečne pozývajú na výstavu fotografií s názvom „Potulky prírodou – na jeleňom chodníku“.

Kristína je rodáčka z Levíc. Absolventka SPU Nitra, Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov so zameraním na Špeciálne chovateľské odvetvia. Je fotografkou, sokoliarkou, autorkou detských kníh a poviedok. Vzťah k prírode a zveri, ako sama hovorí, má odjakživa. Jazdí na koni, venuje sa cvičiteľstvu, ale i bojovým umeniam. „Každé jedno fotografovanie je malým dobrodružstvom. Musím sa predierať húštinou, vzdorovať nevyspytateľnému počasiu i bojovať s nehostinným terénnom. Dlhé hodiny čakáte na dobrý záber a fotografia sa nakoniec nepodarí. Začiatky boli naozaj ťažké. Postupne som sa však naučila, ako sa zvieratá v lese správajú, aké zvuky vydávajú v čase nebezpečenstva, kde oddychujú a kde sa skrývajú.“

Výstavu Kristíniných fotografií a príbehov, v ktorých pútavo opisuje svoje zážitky z lesa, si môžete pozrieť na prízemí Dobóovského kaštieľa v termíne od 12. mája do 3. októbra 2021.

Podrobnosti

Začiatok:
12. 5. 2021
Koniec:
3. 10. 2021

Miesto udalosti

Tekovské múzeum v Leviciach
Sv. Michala 69
Levice,93401
+ Google Map
Webstránka:
http://www.muzeumlevice.sk/