Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

VINOHRADNÍCKO REMESELNÍCKY TRH

19. 6. 2021 / 12:00 - 18:00

Pukanec nadväzuje na dávnu – nedávnu tradíciu vinárskeho a remeselníckeho mesta. Pukanskí vinohradníci a remeselníci organizujú pre vás VINOHRADNÍCKO REMESELNÍCKY TRH, ktorý sa koná každý mesiac v letnej sezóne na historických mestských hradbách v centre obce Pukanec, priamo za národnou kultúrnou pamiatkou kostolom sv. Mikuláša.

Remeselníci sú pre vás vyberaní a preverovaní, aby sa vám dostalo len tradičnej výroby zo Slovensku a špeciálne z Pukanca. Určite sa predstavia aj remeselníci svojou nepredajnou prezentáciou, ktorí budú hľadať svojich priaznivcov na trhoch.

V prípade, že sa rozhodnete predstaviť svoju prácu na trhu, môžete sa zúčastňovať trhu po kontaktovaní organizátora na : vinrempuk@gmail.com

V Pivnici Spolku Vinohradníkov a Vinárov v Pukanci, ktorá sa nachádza za evanjelickým, horným, kostolom, oproti miestnej knižnici, pod Expozíciou pukanskej histórie, sa dozviete viac o histórii a súčasnosti pukanského vína. Budete mať možnosť ochutnať vína dorobené z hrozna z najvyššie položených vinohradov na Slovensku, navštíviť vybrané vinohrady a ľochy, tradičné vínne pivnice vysekané do kameňa. V pivnici Spolku  sa dozviete, ktoré sú práve otvorené. Podľa mapky a špeciálneho označenia ich nájdete a cestou môžete obdivovať nielen vinice, ale aj stáročné stromy moruše čiernej.

Otvorená bude pre Vás Expozícia pukanskej histórie, kde sa zoznámite s históriou remeselníkov v Pukanci a zároveň môžete so Samuelom Šikeťom precestovať celý svet.

Budete mať možnosť spoznávať obec Pukanec a jej históriu na viacerých náučných a turistických chodníkoch.

Neváhajte vyťažiť čo najviac z vašej návštevy a objavujte aj okolie obce Pukanec. Pukanec sa nachádza do pol hodiny cesty autom od Levíc a levického hradného areálu, v susednej obci Bohunice nájdete technickú pamiatku Vodný mlyn s malou expozíciou tradičnej ľudovej kultúry a bývania alebo v neďalekej obci Bátovce môžete navštíviť v doobedňajších hodinách Gazdovský trh na Gazdovskom dvore na historickom námestí v centre obce, kde sa môžete rozhodnúť absolvovať náučný chodník „Okolo mesta kráľovien“.

Podrobnosti

Dátum:
19. 6. 2021
Čas:
12:00 - 18:00

Miesto udalosti

Na hradbách
Námestie mieru 19/2
Pukanec,93505
+ Google Map