Levický jarmok

19.10. – 22.10.2023

Tradičný Levický jarmok, prezentácia lokálnej gastronómie, lokálneho vína a burčiaku, remeselníckych produktov a príjemný program počas celého víkendu.

Pôvodný Martinský jarmok, ktorý sa zachoval z pôvodných niekoľkých jarmokov v Leviciach mal výhodu, že sa konal ako posledný z veľkých jarmokov v okolí no nevýhodu, že už bola väčšinou veľká „martinská“ zima, bežná v neskorej jeseni. Jarmok sa v súčasnosti koná v skoršom termíne, aby si na svoje prišli aj milovníci a majitelia zábavných atrakcií.
Levičanov a návštevníkov mesta priťahuje výnimočná atmosféra, špecifická pre každý jarmok. Stretávajú sa tu priatelia, rodiny, je to príležitosť, na ktorej sa utužujú pracovné kolektívy. Levický jarmok je pre všetkých Levičanov niečím posvätným. Spájajú sa s ním spomienky na detstvo, dni konania jarmoku sú dňami veľkého sťahovania Levičanov z celého Slovenska, ba i zo sveta. Prichádzajú domov so svojimi novými priateľmi či partnermi, aby im predstavili svoj jarmok.
S jarmokom v meste Levice sa neoddeliteľne spája aj tradícia predaja vykŕmených husí, husacích štvrtiek a husacích pečienok. Dozaista vám ponúkne nejeden stánok na tradičnej uličke s občerstvením husacinu, ktorá svojou vôňou pripomenie bohatú históriu predaja slávnej husaciny a husacích štvrtiek v meste Levice.