3. júla 2019

BIOCENTRUM Želiezovce v spolupráci s Obcou Sikenica organizujú pre nás unikátnu súťaž. Súťaž s medzinárodným zastúpením výrobcov vín, džemov a lekvárov predstavuje pre nás jedinečnú možnosť ochutnať výrobky zo širšieho kúta nášho regiónu. Návštevníci podujatia budú mať možnosť degustovať nielen vzorky súťažných vín, ale koštovať výrobky s ovocia v spracovanej forme. Džemy a lekváre budú dozaista lákadlom aj pre najmenších a rodinky s malými deťmi.

Vínka budú návštevníci môcť degustovať v rôznych kategóriách. Špeciálnymi kategóriami degustácie sú kategória vín Pesecká leánka a vín vyrobených nie s viniča hroznorodého.

Kategória Pesecká leánka je výnimočná, kvôli miestu, na ktorom sa podujatie koná. Je to miesto kde sa začal príbeh pestovania tejto výnimočnej a špecifickej odrody na Slovensku. Vína vyrobené z ovocia odlišného ako je vinič, vždy prinášajú krásne zážitky. Veď len posúďte, ochutnať víno s paradajok, či šípok nie je tak bežné. Samozrejme degustácia súťažných vín bude mať zastúpenie aj bežných druhov vín, bielych suchých až sladkých ako aj ružových a červených odrôd viniča.

Ochutnať súťažné vzorky džemov a lekvárov budú môcť návštevníci ochutnať zároveň s degustáciou súťažných vín v Kultúrnom dome obce Sikenica. Návštevníci budú môcť ochutnávať produkty v kategóriách slivkových džemov a lekvárov, broskyňových džemov a lekvárov, jahodových džemov a lekvárov, višňových a čerešňových džemov a lekvárov, džemov a lekvárov z bobuľových plodov a ostatných špecialít.

Organizátori podujatia manželia Palíkovci zaručujú nezabudnuteľný zážitok. Absolvovanie ochutnávky džemov a lekvárov v nás môže zanechať len krásny a sladký zážitok a spoznávanie cezhraničných produktov dokáže otvoriť myseľ a vnímať naše okolie ako súčasť väčšieho celku a byť na to patrične hrdý.