Medzinárodná súťaž vín, džemov a lekvárov

1. júla 2020 Kultúrny dom Sikenica

BIOCENTRUM Želiezovce v spolupráci s Obcou Sikenica organizujú pre všetkých usilovných zavárajúcich unikátnu súťaž. Súťaž s medzinárodným zastúpením výrobcov vín, džemov a lekvárov predstavuje pre vás jedinečnú možnosť dať ohodnotiť svoje výrobky zo širšieho kúta nášho regiónu. Tento rok sa môžu do súťaže zapojiť všetci výrobcovia vín a lekvárov a džemov z nášho regiónu a zmerať si sily so zahraničnými výrobcami.

Vínka budú odborníci degustovať v rôznych kategóriách. Špeciálnymi kategóriami degustácie sú kategória vín Pesecká leánka a vín vyrobených nie s viniča hroznorodého.

Kategória Pesecká leánka je výnimočná, kvôli miestu, na ktorom sa podujatie koná. Je to miesto kde sa začal príbeh pestovania tejto výnimočnej a špecifickej odrody na Slovensku. Vína vyrobené z ovocia odlišného ako je vinič, vždy prinášajú krásne zážitky. Veď len posúďte, ochutnať víno s paradajok, či šípok nie je tak bežné. Samozrejme degustácia súťažných vín bude mať zastúpenie aj bežných druhov vín, bielych suchých až sladkých ako aj ružových a červených odrôd viniča. O výsledkoch vás budeme informovať.

Tento rok sa organizátori rozhodli, že sa podujatie bude konať síce verejne, ale len pre súťažiacich. Všetci záujemcovia môžu odovzdať svoje vzorky dňa 26.6.2019 od 15:00 do 20:00 v kultúrnom dome v Sikenici, alebo v kancelárii Oblastnej organizácie cestovného ruchu Tekov v Leviciach na ulici Ľudovíta Štúra 3.