Objavuj ešte neobjavené s lokálnym sprievodcom

Objavujte ešte neobjavené v Regióne Tekov s lokálnym sprievodcom. Ponúkame vám možnosť  spoznávať najzaujímavejšie miesta a ich príbehy v našom regióne priamo so sprievodom lokálneho zanietenca, ktorý vám otvorí dvierka do zaujímavostí cieľového miesta. Spoznajte históriu, navštívte pamiatky, ochutnajte región. To všetko počas organizovaného sprievodcovského programu na viacerých miestach počas augusta a septembra, stačí len sledovať udalosť na sociálnych sieťach a prísť na čas. Začíname presne a dodržíme všetky platné opatrenia. Počet záujemcov bude limitovaný na každý program počtom 15 osôb, začíname s akýmkoľvek počtom záujemcov.

21.8.2021 (sobota) Levice – Horšianska dolina

sprievod Vladimír Smetana

štart 15:00

Prehliadka a predstavenie unikátnej chránenej prírodnej rezervácie neďaleko mesta Levice. Počas sprievodu sa dozviete podrobnosti o tajomnej a neobjavenej Horšianskej doline, zaujímavosti, o ktorých ste nevedeli a ešte niečo navyše. Príjemná prechádzka nedotknutou prírodou vám poskytne aj skvelý zážitok a relax.

Miesto stretnutia:

Cesta I. triedy č. 51, odbočka GPS: 48°15’16.9″N 18°41’38.5″E pred obcou Drženice, časť Kmeťovce smer Žemberovce. Miesto odbočenia bude označené na pravej strane od mesta Levice.

Sleduj FB UDALOSŤ

25.8.2021 (streda) Želiezovce – Pamätihodnosti a osobnosti mesta 

sprievod Pavel Polka

štart 15:00

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu histórii mesta Želiezovce, predstavenie najdôležitejších míľnikov v príbehu a rozvoji mesta a predstavenie historických pamätihodností mesta. Dozaista ochutnáte aj ako chutia príbehy späté s mestom Franza Schuberta.

Miesto stretnutia:

Mestské múzeum Želiezovce, Schubertova ul. 16, 937 01 Želiezovce

Sleduj FB UDALOSŤ

28.8.2021 (sobota) Bátovce- Pamätihodnosti bývalého slobodného kráľovského mestečka 

sprievod Danica Ráchelová

štart 10:00

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu a prehliadke pamiatkovej zóny obce Bátovce, kde sa nachádza viacero národných kultúrnych pamiatok.  Neváhajte a objavujte príbehy späté s Mestom Kráľovien.

Miesto stretnutia:

Súsošie svätej Trojice na námestí v centre Bátoviec

Sleduj FB UDALOSŤ

28.8.2021 (sobota) Bátovce- Pamätihodnosti bývalého slobodného kráľovského mestečka 

sprievod Miroslav Ďurček

štart 11:30

Prehliadka a zameranie sprievodcovského programu sú venované predstaveniu a prehliadke pamiatkovej zóny obce Bátovce, kde sa nachádza viacero národných kultúrnych pamiatok ako aj obecným jedinečnostiam a prírodných unikátov.  Dozaista ochutnáte aj ako chutia príbehy späté s Mestom Kráľovien.

Miesto stretnutia:

Súsošie svätej Trojice na námestí v centre Bátoviec

Sleduj FB UDALOSŤ

31.8.2021 (utorok) Brhlovce – Objavenie histórie Skalných obydlí

sprievod Ján Záborský

štart 15:00

Prehliadka a predstavenie pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry „Šurda“ v obci Brhlovce. Objavíte a spoznáte pravý príbeh vzniku Skalných obydlí v historických súvislostiach. Spoznáte nepoznané pamiatky v obci a spoznáte ľudí, ktorí do dnes využívajú unikátne priestory obydlí a ochutnáte ako chutí práca domácich.

Miesto stretnutia:

Brhlovský kaštieľ, Horné Brhlovce 26

Sleduj FB UDALOSŤ

2.9.2021 (štvrtok) Pukanec – História bývalého slobodného kráľovského baníckeho mestečka

sprievod Mária Gembešová

štart 15:00

Prehliadka vás prevedie najhodnotnejšími pamiatkami obce a objavíte ešte nepoznané fakty o dávnej sláve známeho banského mestečka. Sprievodca vám predstaví aj prírodne jedinečnosti chotára a ochutnáte lokálnu špecialitu.

Miesto stretnutia:

Expozícia pukanskej histórie , Námestie mieru 17, (oproti Miestnej knižnici)

Sleduj FB UDALOSŤ

5.9.2021 (nedeľa) Levice- História Starého mesta v Leviciach

sprievod Peter Pleva

štart 14:00

Prehliadka vás prevedie najhodnotnejšími pamiatkami mesta v Starom meste, kde sa dozviete príbehy a fakty o vzniku mesta, vzniku a stavby historických budov a pôvodného námestia a centra mesta a vystúpite na najvyšší bod mesta. Objavíte najhodnotnejšie pamätihodnosti a spoznáte možno ešte neobjavené.

Miesto stretnutia:

Levické hradné nádvorie, Hradná brána

Sleduj FB UDALOSŤ