Pukanská keramika

S láskou k hline už po niekoľko generácií pre vás vyrába Pukanská keramika- FRANK, Ľudovo-umelecká tvorba, úžitkovú a ozdobnú keramiku s tradičnými pukanskými vzormi.

Výroba úžitkovej a ozdobnej keramiky

Tradičnými postupmi, na hrnčiarskom kruhu realizované hrnčiarske výrobky ako napríklad obedové, gulášové, vínové súpravy, mliečniky, krčahy, ale aj sporiteľničky, popolníky, dekoračné predmety.

Hrnčiarske múzeum

Prezentuje prepojenie histórie so súčasnosťou nielen vďaka priamo nadväzujúcim priestorom. Neváhajte a príďte si pozrieť toto jedinečné miesto!

Predaj suvenírov ale aj vyskúšania tvorby

Priamo v dielni máte možnosť si zakúpiť ručne vyrábané výrobky, ako aj vyskúšať si  svoju vlastnú zručnosť pri práci z hlinou. Či je to točenie, modelovanie alebo maľovanie.

Eventy & Workshopy

Chystáte nejakú udalosť a chceli by ste priniesť na ňu niečo zaujímavé? V tom prípade toto je zaujímavá ponuka pre vás Vás! Neváhajte nezáväzne kontaktovať keramickú dielňu s radosťou Vám pomôžu spríjemniť vašu udalosť.

Kontakt

Kde: Štiavnická cesta 83, 935 05 Pukanec

Telefón: +421 915 788 676

Email: info@pukanska-keramika.sk

Web: pukanska-keramika.sk

 

Keramická dielňa

Keramická dielňa bola založená v roku 2006 po niekoľkoročnej praxi Petra Schvarca v iných prevádzkach výroby keramiky. Vo svojej dielni vyrába keramické výrobky výlučne na hrnčiarskom kruhu. Snaží sa, aby tvar, farebnosť glazúr a maľované dekorácie svojich výrobkov vychádzali z tradície pukanských hrnčiarov, ale vdychuje keramike aj okrem tradičných vzorov novodobý atraktívny vzhľad.

V dielni vyrába široký sortiment výrobkov tradičnej pukanskej keramiky ako sú mliečniky, vínové džbány, taniere, zvončeky, alebo výrobky úžitkového „riadu“, obedové súpravy, hrnce, panvice, pekáče, dochucovacie súpravy, misky, šálky a v neposlednom rade aj  upomienkové, reprezentačné a reklamné predmety podľa vlastného návrhu, napríklad obecné a mestské erby, originálne nápisy, logá firiem a podobne.

Pozývame Vás na osobnú návštevu dielne, kde si budete môcť vyskúšať prácu na hrnčiarskom kruhu, prípadne iné zaujímavé činnosti.

Kontakt

Kde: Viničná 5, 93 505, Pukanec

Telefón: +421 905 560 974

Email: hrnciar-peto@hrnciar-peto.sk

Web:  hrnciar-peto.sk