Schubert Fest

7.9. a 16.9 2019   5. ročník podujatia Schubert Fest

Festival komornej hudby odohrávajúci sa v dvoch mestách Regiónu Tekov v meste Želiezovce dňa 7.9. od 17:00 a v Leviciach dňa 16.9. od 18:00 hodiny.

Občianske združenie Castellum Zeliz tradične už pár rokov organizuje koncerty umeleckej a vážnej hudby zameranej na tvorbu významného skladateľa Franza Schuberta. Jeho návšteva a pôsobenie v Želiezovciach poznačilo miestnu históriu a Pamätná izba skladateľa v Mestskom múzeu je navštevovaná návštevníkmi z celého sveta.
V priestoroch historickej budovy kaštieľa rodiny Esterházy si budete môcť všetci návštevníci a milovníci tvorby skladateľa vychutnať aj tento rok koncertné prevedenie skladieb Franza Schuberta v podaní rôznych umelcov v rámci viacerých podujatí počas roka. Organizátor pán Pavel Polka každoročne pracuje na skvelom obsadení umelcov rôznej vekovej kategórie a národnosti. Výsledkom je rôznorodý zážitok, ktorý vo vás zanechá nezabudnuteľný pocit naplnenia svojich umeleckých citových buniek. Na nádvorí kaštieľa si tradične hostia môžu posedieť a vychutnať atmosféru tejto historickej a národnej kultúrnej pamiatky. Všetci ste vítaní do Mesta Franza Schuberta, do Mesta Želiezovce.

 

Mestské kultúrne stredisko v Leviciach vás srdečne pozýva na koncert skvelých umelcov, ktorí predstavia umelecké diela Franza Schuberta v krásnych obnovených priestoroch Levickej synagógy. Budete si môcť vychutnať aj iné hudobné skvosty, ktoré v podaní spomínaných umelcov zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok. Počas podujatia budete mať možnosť obdivovať aj výstavu umeleckých diel, ktoré v tejto dobe budú aktuálne vystavené na vyššom poschodí historickej pamiatky.