Termálne kúpalisko Podhájska

TERMÁLNE KÚPALISKO PODHÁJSKA

Uprostred obce Podhájska pod agátovými a dubovými  hájmi sa nachádza termálne kúpalisko, ktoré započalo svoju históriu budovania v roku 1973. Od tých čias až po súčasnosť prešlo mnohými turbulentnými zmenami, ktoré sledovali tisíce klientov navštevujúcich Podhájsku.

„Slovenské mŕtve more“ ako Podhájsku prezývajú mnohí návštevníci, je známe široko-ďaleko. Termálna voda v Podhájskej je totiž unikátom porovnateľným s vodou skutočného Mŕtveho mora  a jej účinkami. Pochádza ešte z treťohorného žriedla, ktoré patrí do relatívne mladej tektonickej oblasti, aktívnej ešte v minulom storočí. Vďaka nemu sa voda ohrieva a s teplotou 83 °C vystupuje na zemský povrch z hĺbky 1900 m.

Termálna voda je zemitej farby, slanej chuti a liečivo pôsobí na ľudí trpiacich prieduškovými ochoreniami a inými chorobami dýchacích ciest. Vo vode sa nachádza lítium, ktoré napomáha liečbe dny, ďalej sú tam jodidy stimulujúce štítnu žľazu, zlúčeniny vápnika pôsobiace na doliečenie zlomenín, ale aj bromidy zmierňujúce bolestivé stavy.

UBYTOVANIE AJ V KEMPINGU

Kemping u svätého Urbana poskytuje návštevníkom ubytovanie vo voľnej prírode s kapacitou 30 miest na umiestnenie karavanov a 60 miest na stanovanie o celkovej ploche 8600 m2. Kemping je v prevádzke iba počas letnej turistickej sezóny, obvykle od mája do októbra. Jedná sa o najvyšší štandard kempingu na Slovensku s nasledovným vybavením: