Turisticko-náučný chodník „Mesta Kráľovien“

Všetky najväčšie zaujímavosti Bátoviec môžete zhliadnuť počas absolvovania tohto turisticko-náučného  chodníka. Chodník sa začína na námestí, pokračuje Dolnou bránou, prechádza popri priehrade, ďalej ľochárskou oblasťou a končí fantastickým výhľadom na panorámu Bátoviec a širokého okolia. Otvorený  bol 18. Októbra  2014. Chodník má dĺžku 5,3 km. Terén je nenáročný a jeho absolvovanie trvá asi štyri hodiny.

Chodník je označený zelenou značkou a začína na námestí v obci, kde je umiestnená prvá informačná tabuľa. Stanovište č. 2 na Dolnej bráne informuje o histórii katolíckeho Kostola svätého Martina. Tabuľa na stanovišti č. 3 nad priehradou Lipovina informuje o priehrade a jej okolí. V lokalite Bátovské ľochy je stanovište č. 4, kde informačná tabuľa popisuje bohatú históriu vinohradníctva a vinárstva. Na Skale s peknými výhľadmi na dolinu Selec a záhradky zamestnancov mochovskej atómky je stanovište č. 5 s informáciami o geológii a flóre územia. Po vyjdení z lesa sa na Borovici otvoria krásne výhľady na hrebeň Štiavnických vrchov.  Vo  výške 410 m n.m. je posledné stanovište č. 6. Ohnisko a prístrešok na Borovici sa dá využiť na posedenie alebo táborenie.

Popri peknej ľahkej turistike vhodnej aj pre  rodiny s deťmi sa  dozviete veľa zaujímavých informácií. Chodník je ideálny na príjemnú prechádzku v každom ročnom období.

Nevynechajte túto príjemnú možnosť trávenia voľného času pri vašej návšteve Bátoviec. Tešíme sa na vás!

MAPA: http://turistika.oma.sk/-4203708