Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Gazdovský trh v Bátovciach

6. 1. 2024 - 21. 12. 2024

V Bátovciach sa pravidelne organizuje gazdovský trh. Stojí za ním občianske združenie Tekov-Hont, gazdovský spolok Hont Tekov a obec Bátovce. Prečo?

Lebo sú všetci zúčastnení presvedčení o tom, že to celé má zmysel. Že je potrebné sa vrátiť späť ku gazdovstvu, potravinovej sebestačnosti, lokálnym produktom a lokálnej ekonomike samotnej.

Gazdovský trh sa koná každú sobotu od 7:30 do 11:30 hod v gazdovskom dvore na námestí v obci Bátovce. Našiel si svojich opakovaných aj sporadických návštevníkov, vždy príde aj niekto nový.

Spolok Hont Tekov a OZ Tekov Hont sa snažia o to podstatné, aby ponúkaný sortiment bol naozaj predávajúcimi aj pestovaný či vyrábaný z lokálnych surovín. Je to niekedy náročné, ale veľmi dôležité, tá dôvera je dôležitá. Trh je tu pre vás každú sobotu. V ponuke nájdete čerstvú zeleninu, priesady, kvetové sadenice, bylinky, čaje, medy, múky, pečivo chlebík, rôzne šťavy, sirupy, kompóty, rakytník…Nezabudnite na vlastné tašky, košíky, nádoby, nech netvoríme zbytočný odpad.

Ak sa k nám chystáte z ďalej, ostaňte v našom regióne hoci aj celý deň. Vybehnite si náučný chodník okolo mesta kráľovien, či morušový chodník v Pukanci alebo navštívte niektorú z expozícií Tekovského múzea a majte pekný deň u nás.

Viac informácií

Podrobnosti

Začiatok:
6. 1. 2024
Koniec:
21. 12. 2024

Organizátori

Gazdovský spolok Tekov-Hont
Obec Bátovce
OZ Tekov-Hont

Miesto udalosti

Gazdovský dvor
Bátovce 299
Bátovce, 93503
+ Google Map