Tekov v metropole New York

Sme hrdí na Tekovských dobrodruhov, Moniku Miškovičovú, Luciu Bátovskú, Dávida Hudeca a podpredsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Igora Ědera, ktorí si predsavzali, že spropagujú náš čarovný región za veľkou mlákou, v „taviacom kotli“ na východnom pobreží USA. Cieľom výpravy bolo stretnúť sa s čo najväčším počtom rodákov zo Slovenska a priniesť im trocha domoviny ako aj predstaviť sa a očariť miestnych Američanov, ktorí sú si mnohí vedomí svojich koreňov a veľmi radi spoznávajú kultúru, v ktorej vyrastali ich predkovia. „Tekovčania“ absolvovali slovenskú svätú omšu v Kostole sv.  Jána Nepomuckého, ktorý stojí v časti Manhattan, New York City. Všetkých, ktorí prejavili záujem, výprava obdarila suvenírmi a propagačným materiálom a na pamiatku sa odfotili s pekne odetými Tekovskými nadšencami.

„Tekovská výprava“ samozrejme navštívila aj vysunuté pracoviská Slovenskej diplomacie, kde podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý bol členom výpravy, odovzdali spoločne ďakovné listy od prezidenta Slovenskej republiky.

Z celej výpravy vznikne kvalitná zbierka fotografií, ktoré budú predstavené na kočovnej výstave počas roka 2019. Už sa všetci na to tešíme. Budeme vás vopred informovať.