Víkend v Leviciach a okolí

Všetkých návštevníkov mesta Levice počas nadchádzajúceho víkendu pozývame na absolvovanie poznávacích a zážitkových aktivít, ktoré ponúka región Tekov.

V meste Levice počas vašej návštevy môžete absolvovať prehliadku pamiatok samostatne alebo aj s certifikovaným sprievodcom. Možnosť prehliadky mesta s certifikovaným sprievodcom umožňuje návštevníkom zažiť a objavovať jedinečnosti, ktoré sami návštevníci nedokážu objaviť. Informácie a kontakt dostanú návštevníci v LEVICKEJ INFORMAČNEJ AGENTÚRE na Štúrovej 3 v centre mesta oproti nákupnému centru Ditúria.

Ak sa predsa len rozhodnete putovať po meste samostatne, odporúčame vám nájsť informačné tabule, ktorých je po centre rozmiestnených niekoľko. Na nasledujúcej mapke nájdete pozície všetkých tabúľ a bodov záujmu, ktoré si myslíme, stojí za to nájsť a objavovať.

Tento víkend sa bude v centre mesta Levice konať jedinečné podujatie LEVICE SECRET LOCATIONS & LOCAL TASTE 2018. Návštevníci a domáci budú mať jedinečnú šancu objaviť levické vínne pivnice a tajné miesta. Podujatie je sprevádzané „predskokanom“ malým podujatím v historickej časti mesta, ktorá sa nazýva „Kamenné pivnice“ kde známi vinárí z Tekova a Hontu budú párovať svoje vínka s lokálnymi pochutinami. Podujatia sa otvárajú v poobedných hodinách a preto vám ponúkame ďalšie možnosti ako stráviť voľný čas predpoludním.

Pozývame vás absolvovať splav na rieke Hron. Je to unikátna možnosť ako sa nabažiť prírodou, spoznať okolie a vypnúť na chvíľu vaše pracovné nasadenie. Ponúkame vám dopravu z mesta Levice a naspäť v cene prenájmu kajaku a samozrejme aj profesionálnu asistenciu. V prípade, že máte záujem stráviť viac času v prírode, ponúkame vám transfer z obce Jur nad Hronom, kde sa splav Hrona organizuje, do mesta a aj nocľah. Neváhajte nás kontaktovať alebo priamo „Vodníkov“ pri Hrone, ich kontakt nájdete na nasledujúcej linke – CAMPING VODNÍK

Ak ste sa rozhodli osviežiť sa v termálnej ale príjemne osviežujúcej vode tak pre vás máme ponuky navštíviť termálne kúpalisko MARGITA-ILONA, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Levice alebo na Santovke na termálnom kúpalisku určite utíšite smäd po oddychu.

Pre tých, ktorí sa chcú nabažiť históriou nášho regiónu, odporúčame navštíviť expozície v Bátovciach a v Pukanci, ktoré vám predstavia ako to u nás chodilo pred storočiami. Viac sa dozviete na nasledujúcich linkách. Nazrime do minulosti Tekova a Hontu , Expozícia Pukanskej histórie