Farma na Háji

Spracovateľ ovocia z vlastného sadu a vlny z vlastných oviec. Malá farma pozostávajúca z členov rodiny a priateľov. Nachádza sa na juhozápade Štiavnických vrchov, v obci Devičany. Sad s rozlohou 7 ha leží na kopci Háj. Jeho názvom sa inšpirovali majitelia pri hľadaní mena pre farmu, ktorú založili v roku 2003.

Sad

Väčšinu pôvodných stromov v sade tvoria jablone, medzi nimi je zopár hrušiek, marhúľ a sliviek. Ovocie a výrobky z neho sú hlavnou činnosťou farmy. Sortiment tvoria lekváre, mušty, sušené ovocie, pyré, čaje, sirupy a kompóty.

Ovce

Chovu oviec sa venujú od začiatku hospodárenia. Ovce boli neodmysliteľnými pomocníkmi pri čistení a skultivovávaní pozemkov, ktoré boli zarastené šípmi a trnkami. Časom zistili, že ak ovca má byť skutočne hospodárske zviera, musia z nej využívať naozaj všetko, preto začali so spracovaním vlny a mlieka pre vlastnú spotrebu.

Vlna

„Zobrali sme to najlepšie z vedomostí našich predkov o spracovaní vlny a spojili to s moderným čistým dizajnom. Výsledkom je oblečenie, ktoré si hrdo môžete obliecť aj do mesta, a pritom si zachováva funkčné vlastnosti poctivej ovčej vlny.“ Hovoríme o projekte Gubaňa, ktorého súčasťou je aj Marcela z Farmy na Háji.

Kontakt a predaj

Marcela Nemcová 0905 630 152, Miroslav Slížik 0905 747 427

Devičany 5, 935 04 – osobne po dohode alebo v predajnom automate kedykoľvek (Nájdete ho pred domom)