RegionVino

Objavujte mesto Levice
Objavte s nami jedinečné historické vínne pivnice, a to priamo v centre mesta Levice. Všetci milovníci vína a vínnej turistiky si v Leviciach prídu na svoje.

Radi vám predstavíme mesto Levice a jeho históriu počas poznávacej prechádzky v centre mesta a pomôžeme vám spoznať jedinečné miesta, ktoré pripomínajú skoro zabudnuté Levické tradičné odvetvie vinohradníctvo a vinárstvo.

V prípade, že by ste chceli absolvovať prehliadku širšieho centra mesta, odporúčame vám priniesť so sebou aj bicykel. V prípade prehliadky bicyklom vám predstavíme ďalšie unikátne črty mesta v širšom okolí, ako napríklad historické vinohadnícke obce Káka, Staré Levice alebo Krížny vrch a ich skryté historické pivnice.

Počas prechádzky vám ponúkame absolvovať výstup na vyhliadkovú vežu na Levickej kalvárii a spoznať tak okolité vinohradnícke oblasti ako aj pohoria, ktoré chránia Levice zo severnej strany.

Spoznať môžte takisto aj jedinečné vinárstva a degustovať ich produkciu. Priamo v centre mesta máme tri vinárstva, ktoré sa síce odlišujú formou produkcie, ale spája ich priestor a to „historická pivnica“.

Na začiatok alebo záver vašej poznávacej prechádzky vám predstavíme expozíciu vinárstva a vinohradníctva s možnosťou ochutnávky regionálnych špecialít v reštauračnej vinárni.
Prečítajte si viac o nás.

PREJDITE NA REGIONVINO